Dani Alves, futbollisti me më shumë trofe të fituar

Dani Alves është futbollisti që ka fituar më shumë trofe në karrierën e tij futbollistike. Braziliani e ka çuar në 38 numrin e titujve të fituar në karrierë, pas ndeshjes së mbrëmshme ndaj Monaco-s. Menjëherë pas tij dhe dy legjendave…

Holanda turpëron Portugalinë në shtëpi!

Një miqësore luksi që u luajt sonte krahas miqësoreve të tjerave të kombëtareve ishte ajo mes Portugalisë dhe Holandës. Një takim ku nuk kuptohej se kush do luante në Kupën e Botës në qershor dhe kush jo. Ishin “Tulipanët” e drejtuar nga…