Facebook do të bëjë një ndryshim

Në Facebook do të jetë edhe një hapësirë e veçantë, vetëm për lajme nga mediet e ndryshme e besueshme dhe serioze. ëall Street Journal thekson se Facebook ka kontaktuar me ABC Neës, Doë Jones, The ëashington Post dhe Bloomberg, për t’ju…

I gjen dot 7 personat që ndodhen në foto?

Provoni se sa të vëmendshëm jeni, me këtë test. Gjeni 7 personat në foto. Nëse nuk i gjëtët dot të gjithë vetë, ja ku i keni të shpjeguara më poshtë. Në qendër të imazhit është një grua e mbështetur në pemë. Në të dy anët e saj janë…

5 ushqimet që “shuajnë” dëshirën

Ka ushqime që nuk ndihmojnë aspak në një jetë të kënaqshme seksuale. Ja 5 ushqimet që duhet t’i shmangni sa më shumë. Djathi Djathi ka shumë hormone që ngatërrohen me hormonet seksuale: estrogjen dhe testosteron. Dhe kur ndodh ky…

Si të zhdukni pikat e zeza nga fytyra

Do t’ju tregojmë si t’i eliminoni pikat e zeza në kushte shtëpie. Avull Është mënyra më e zakontë për t’i eliminuar pikat e zeza. Zjeni ujë në një tenxhere dhe brenda hidhini disa gjethe eukalipti. Vendoseni fytyrën mbi tenxhere për…

Ja pse duhet të konsumoni bamje

Disa nuk i preferojnë fare dhe bëjnë hsumë gabim, sepse bamjet janë shumë të pasura në fibra të tretshme dhe të patretshme. Bamja ka disa benefite shumë të rëndësishme shëndetësore. Përmbajtje të lartë fibrash: Fibrat mund t’i…

Nëse keni këto shena do të thotë se…

Nëse trupi juaj ka mungesë proteinash do të keni shenjat si më poshtë: Ndjesia e urisë Është e zakonshme të ndiheni gjithmonë të uritur nëse nuk merrni mjaftueshëm proteina. Filloni të konsumoni ushqime me përmbajtje proteinike në çdo…

5 sallata të shijshme me pjepër

Ja disa ide për të përgatitur sallata të freskëta dhe të lehta me pjepër. Pjepër me kunguj krudo dhe borzilok. Pjepër me straçatel, domate të thata dhe proshutë. Pjepër me proshutë dhe mocarela. Pjepër me fiq, proshutë, djathë…