Ushqime të ndaluara për bebet dhe fëmijët!

Shmangni: Copat e mëdha të mishit, djathit, apo frutave. Mund t'i gatuani ato në formë pureje të grira në blender. Shmangni: Rrushin Zgjidhja: Bebet 6 muajsh e sipër, mund të hanë copa rrushi të prera hollë (jo thjeshtë të ndara në…

I gjen dot 7 personat që ndodhen në foto?

Provoni se sa të vëmendshëm jeni, me këtë test. Gjeni 7 personat në foto. Nëse nuk i gjëtët dot të gjithë vetë, ja ku i keni të shpjeguara më poshtë. Në qendër të imazhit është një grua e mbështetur në pemë. Në të dy anët e saj janë…

5 sallata të shijshme me pjepër

Ja disa ide për të përgatitur sallata të freskëta dhe të lehta me pjepër. Pjepër me kunguj krudo dhe borzilok. Pjepër me straçatel, domate të thata dhe proshutë. Pjepër me proshutë dhe mocarela. Pjepër me fiq, proshutë, djathë…

7 teste shëndetësore që mund të bëni në shtëpi

Kush nuk pëlqen të shkojë në spital, mund të bëni këto teste për të kuptuar nëse keni ndonjë problem shëndetësor apo jo. 1. Dëgjimi Mundohuni të dëgjoni atë që njerëzit flasin nga një distancë prej 16-19 hapash. Nëse nuk mund të…

Kjo është shenja më ambicioze e horoskopit

Çdo shenjë e zodaikut ka synimet e veta. Disa dëshirojnë të bëjnë një karrierë, të bëhen të pasur, të famshëm, të tjerët të mbushin murin me diploma ose përshkojnë një distancë të caktuar, për të humbur peshë ose për të gjetur dashurinë e…

4 ushqimet që rrisin dëshirat tuaja seksuale

Dashuria vjen nga stomaku, është ajo shprehja. dhe nëse doni të përmirësoni raportin tuaj seksual me partnerin ose partneren në mënyrë natyrale, konsumoni këto 4 ushqime. Banane; Bananet përmbajnë enzimën bromelain që mund të rris…

Çfarë nuk shkon në këtë foto?

Në këtë foto ju shihni një dryn, një çelës, një libër dhe një stirolaps. Pyetja është: Çfarë nuk shkon në këtë foto? Vriteni pak mendjen dhe mos bëni hile. Nëse ende se keni gjetur përgjigjen ju vjen në ndihmë fotoja e dytë. Po ta…