Nis lufta/ SHBA sulmon Sirinë

Presidenti amerikan Donald Trump u shfaq në televizion në orën 22.00 (me orën shqiptare 03.00). Nga Shtëpia e Bardhë bëri të ditur se SHBA bashkë me Mbretërinë e Bashkuar dhe Francën, po nisnin një sulm me raketa kundër Sirisë. Trump…

Turqia, në arrati drejt radikalizmit

Studentët më të mirë të shkollave të mesme në Turqi do të ndjekin studimet e larta në shkollat fetare, në kuadër të sistemit të ri të edukimit, të hartuar me kërkesë të Presidentit Erdogan. Bëhet fjalë për një lëvizje të kritikuar nga…

Lufta në Siri/ Trump-Rusisë: Bëhu gati për sulme

Pas sulmit të dyshuar kimik në Siri, Presidenti i SHBA, Donald Trump dënoi sulmin duke thënë se do të marrë “vendime të rëndësishme” " brenda 24 deri 48 orëve të ardhshme për mënyrën se si do të reagojnë Shtetet e Bashkuara. Presidenti i…