“E marta e zezë”, filloi greva 3 mujore në Francë

Rrjeti hekurudhor ka ndaluar dhe një valë grevash ka filluar tashmë, në shenjë revolte për  reformat e punës që ka ndërmarrë së fundmi, presidenti i Francës, Emanuel Macro. Fillimi i grevave është quajtur  “E Marta e zezë”, dhe aksioni i…

Itali/ A do ketë koalicione për qeverinë ?

Kreu i Lëvizjes 5 yjet përjashtoi mundësinë e afrimit me “Forza Italia” e Silvio Berluskonit, përpara nisjes së konsultimeve zyrtare për krijimin e koalicionit qeverisës në Itali. Deri para pak kohësh ai ishte shprehur i hapur për…

Ciao Bread Pitt, Angelina Jolie në një lidhje të re.

Ndarja e Angelina Jolie dhe Bread Pitt ishte padyshim një nga ndarjet më të bujshme që u përfol në të gjithë botën. Çifti “perfekt” divorcohet pas shume viteve martesë, të cilët janë edhe prindër të 6 fëmijëve. Jolie tashmë nuk e…