Dy-vjeçari britanik humb betejën ligjore dhe jetësore

Vendimi i qeverisë britanike për të lejuar dy foshnje të sëmurë në gjendje kritike të vdesin për në dy vitet e fundit është një reflektim i natyrshëm i kulturës së vdekjes dhe rritjes së vazhdueshme të tendencave totalitare midis qeverive…

Turqia sfidon SHBA-në, refuzon paralajmërimin për Rusinë

Turqia ka anashkaluar një paralajmërim të Sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo për të mos blerë sistem raketor të mbrojtjes S-400 nga Rusia, duke thënë se marrëveshja tashmë është kryer dhe nuk ka kthim. Gjatë një takimi të NATO-s…

E frikshme! 2 ditë pasi e preku dora fantazëm, i riu vdes

Rhynnice Trelfa, një 28 vjeçare, ishte së bashku me familjen dhe miqtë e saj pranë rezervuarit të Dovestones në Greenfield të Mançesterit, kur vendosën të bënin një foto së bashku. 28-vjeçarja tregon se pasi është shkrepur fotoja ka parë…