Turqia , Rusia dhe Irani “pajtohen për qetësi”, në Siri

Në Kompleksin Presidencial në Ankara është zhvilluar  këtë të mërkurë samiti trepalësh rreth krizës në Siri, ku kanë marrë pjesë presidentët e tre vëndeve Turqisë, Rusisë dhe Iranit. Nga një deklarata e përbashkët e tre lidërve thuhet se…

“E marta e zezë”, filloi greva 3 mujore në Francë

Rrjeti hekurudhor ka ndaluar dhe një valë grevash ka filluar tashmë, në shenjë revolte për  reformat e punës që ka ndërmarrë së fundmi, presidenti i Francës, Emanuel Macro. Fillimi i grevave është quajtur  “E Marta e zezë”, dhe aksioni i…

Itali/ A do ketë koalicione për qeverinë ?

Kreu i Lëvizjes 5 yjet përjashtoi mundësinë e afrimit me “Forza Italia” e Silvio Berluskonit, përpara nisjes së konsultimeve zyrtare për krijimin e koalicionit qeverisës në Itali. Deri para pak kohësh ai ishte shprehur i hapur për…