Tragjike/ Një burrë rrëmben dhe vret katër fëmijë

Një pengmarrje, e cila vijoi për 23 orë përfundoi në tragjedi në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Një burrë qëlloi për vdekje 4 fëmijë përpara se të drejtonte armën nga vetja. Sipas BBC, policia e gjeti 35-vjeçarin Gary Wayne…

Pse Vladimir Putin nuk buzëqesh kurrë?

Ai mund të ketë datëlindjen në Ditën Botërore të Buzëqeshjes, por janë të rralla momentet kur e shohim Vladimir Putin me buzëqeshje në fytyrën e tij. Njerëzit nga Rusia, ashtu si ata nga vende si Irani dhe Franca, nuk qeshin shumë si të…