Sulm në ceremoninë e dasmës, 63 të vdekur në Kabul

Të paktën 63 persona kanë vdekur dhe më shumë se 182 kanë mbetur të plagosur në një atentat që ndodhi dje nga një terroriste kamikaze, gjatë një ceremonie martese pranë Kabulit. ‘Të gjithë personat që mbetën të vdekur janë civile dhe mes…

Punëtori gjen 360 mijë dollarë dhe ia kthen pronarit

Një punëtor bashkiak në provincën Manisa të Turqisë gjeti një çantë që kishte 2 milionë lira turke (360.000 dollarë) në një park lokal dhe e ktheu atë tek pronari i saj. Uğur Durmuş hasi një çantë në një ulëse që përmbante para dhe letra…

Ndërron jetë aktori i njohur

Aktori dhe regjisori i mirënjohur Peter Fonda ka ndërruar jetë në moshën 79-vjeçare. Ai është larguar nga kjo botë për shkak të një beteje të humbur me sëmundjen e kancerit në mushkëri. Aktori i njohur për rolin e luajtur në filmin “Easy…

Zjarr në hotel, 8 të vdekur

Tetë persona humbën jetën dhe 10 të tjerë mbetën të plagosur nga një zjarr që shpërtheu në një hotel mëngjesin e së shtunës. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Odessa të Ukrainës. Sipas autoriteteve ukrainase, zjarri ra në hotelin “Tokyo…