Horoskpi ditor Peshorja, Akrepi, Shigjetari, 4 prill 2018

Peshorja Një ditë ideale për të zgjidhur problemet e dashurisë. Ju në fakt mund të shënohni një histori që ishte plasaritur falë ndikimit të Venusit që dominon në shenjë. Beqarët do të duhet të dëgjojnë zërin e zemrës që i shtyn ata…

Horoskopi ditor Dashi, Demi, Binjakët, 4 prill 2018.

Dashi Sot planetët janë pak luhatës dhe ju duhet t’i kushtoni vëmendje asaj që thoni në mënyrë që të mos e bëni partnerin/en nervoz. Në disa raste është më mirë të heshtësh dhe të mendosh. Beqarët mund të ndjehen të shqetësuar nga…

Falsifikoi paratë, arrestohet i riu në Vlorë

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Vlorë kanë arrestuar ne flagrancë shtetasin E. Todi, 26 vjeç, banues në Dëllënjë, Vlorë. Mësohet se i riu ishte paraqitur pranë një picerie ne lagjen “Pavarsia”, me dy…

Granata vë në panik qytetarët në Vlorë

Një granatë dore ka shkaktuar panik mëngjesin e së hënës në lagjen “Kushtrimi” në Vlorë. Granata është gjendur pranë një banese të kësaj lagjeje. Menjëherë pas alarmit nga banorët e zonës ,kanë mbërritur në vendngjarje forcat xheniere,…

Dhuna në Rrugën e Kombit, një polic i plagosur

Në një kohë që vijojnë tensionet nga protesta që po zhvillohet në Rrugën e Kombit, mësohet emri i parë i një prej personave të plagosur nga përleshja mes policisë dhe qytetarëve. Ai është komisari, Adem Visha, i cili mësohet se ka…