Këshilla/ 30 thënie nga Gabriel García Márquez

Gabriel García Márquez është një ndër shkrimtarët më të mëdhenjë të të gjitha kohrave, ndër librat  që ai ka shkruar është " 100 vjet vetmi" dhe "Dashuria në kohën e kolerës". Ai ka thënë edhe shume shprehje për jetën, të cilat të gjithë…

Tenton të vjedhi Bankën në Durrës, kapet 34- vjeçari

Sot në një nga filialet e " Raiffaisen Bank" në qytetin e Durrësit një shtetas ka hyrë me forcë për të vjedhur arkën e bankës Shtetasi me iniciale K.M 34- vjeçar  kërcënon me thikë punonjsen e bankës, autori kapet në flagrance. Është…

Kërcënoi prindërit, arresohet 29- vjeçari.

Në Tepelenë një 29 vjeçar  Ervis. R ka kërcënuar prindërit e tij me iniciale, Z.R , 73 vjeç dhe H.R, 66 vjeçe, ai është arrestuar nga policia e Gjitokastrës. NJOFTIMI I POLICISË Ushtron dhunë në familje, arrestohet në flagrancë autori.…

Instagram-i me një risi të re, shihni cfarë ka ndryshuar

Sot vështirë të gjesh dikë I cili nuk përdor rrjetet sociale, janë bërë aq të domosdoshme për të gjithë , saqë nuk rrimë çast  pa  I kontrrolluar ,çfarë bëhët, e  çfarë ndryshimesh pësojnë. Instgram ka marrë shumë vëmendjë kohët e…

Video/ Ish- vjerra kërcënon me pistoletë sportistin

Ish-portieri i Ukrainës, Olsandar Shovkovski është bërë pjesë e një situate të pakëndëshme kur ka shkuar të marri vajzën e tij në shtëpinë e ish-gruas. Olsandar Shovkovski është divorcuar më gruan e tij që në 2015, nga ajo martesë lindi…

Video/ Shqipëria e dyta në NATO për…

Një një status në rrjetin social Facebook, Ambasada Amerikane në Shqipëri ka publikuar një video ku tregon që shqipëria është kontribuesja e dytë më e madhe për frymë në Misionin Mbështetës të NATO-s në Afganistan. Ajo ka shkruar :…

Kremtimi i Pashkës Ortodokse

Besimtarët Ortodoks  këtë të dielë festojnë Pashkët.Pashka është kremtimi i ringjalljes së Jezusit, e cila festohet tri ditë pas vdekjes së tij në kryq. Pjesë e traditës së tyre janë veza e kuqë, buka  e ëmbël, flaka e shenjtë, mishi i…