Kremtimi i Pashkës Ortodokse

Besimtarët Ortodoks  këtë të dielë festojnë Pashkët.Pashka është kremtimi i ringjalljes së Jezusit, e cila festohet tri ditë pas vdekjes së tij në kryq. Pjesë e traditës së tyre janë veza e kuqë, buka  e ëmbël, flaka e shenjtë, mishi i…

Horoskopi ditor Bricjapi, Ujori, Peshqit, 4 prill 2018

Bricjapi Ndikimi i Venusit do t’ju bëjë më romantik sot, edhe nëse nuk e humbni ngurtësinë tuaj krejtësisht. Megjithatë, do të jetë një shenjë pozitive për një marrëveshje të re me partnerin/en. Lajm i mirë vjen për beqarët të…

Horoskpi ditor Peshorja, Akrepi, Shigjetari, 4 prill 2018

Peshorja Një ditë ideale për të zgjidhur problemet e dashurisë. Ju në fakt mund të shënohni një histori që ishte plasaritur falë ndikimit të Venusit që dominon në shenjë. Beqarët do të duhet të dëgjojnë zërin e zemrës që i shtyn ata…

Horoskopi ditor Dashi, Demi, Binjakët, 4 prill 2018.

Dashi Sot planetët janë pak luhatës dhe ju duhet t’i kushtoni vëmendje asaj që thoni në mënyrë që të mos e bëni partnerin/en nervoz. Në disa raste është më mirë të heshtësh dhe të mendosh. Beqarët mund të ndjehen të shqetësuar nga…

Falsifikoi paratë, arrestohet i riu në Vlorë

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Vlorë kanë arrestuar ne flagrancë shtetasin E. Todi, 26 vjeç, banues në Dëllënjë, Vlorë. Mësohet se i riu ishte paraqitur pranë një picerie ne lagjen “Pavarsia”, me dy…