Granata vë në panik qytetarët në Vlorë

Një granatë dore ka shkaktuar panik mëngjesin e së hënës në lagjen “Kushtrimi” në Vlorë. Granata është gjendur pranë një banese të kësaj lagjeje. Menjëherë pas alarmit nga banorët e zonës ,kanë mbërritur në vendngjarje forcat xheniere,…

Dhuna në Rrugën e Kombit, një polic i plagosur

Në një kohë që vijojnë tensionet nga protesta që po zhvillohet në Rrugën e Kombit, mësohet emri i parë i një prej personave të plagosur nga përleshja mes policisë dhe qytetarëve. Ai është komisari, Adem Visha, i cili mësohet se ka…