Astrit Patozi ka një këshillë për Edi Ramën!…

Astrit Patozi, ish-deputet i Partisë Demokratike, ka reaguar me një postim në rrjetet sociale, në lidhje me qëndrimin që po mban  kryeministrit i vendit Edi Rama ,pas kundërshtisë dhe protestës së qytetarëve për taksën e Rrugës së…

Rusia urdhëron dëbimin e dhjetëra diplomatëve

Rusia ka njoftuar stafin e disa ambasadave perëndimore se do të dëbojë diplomatët e tyre. Ministria e Jashtme ruse ka thirrur në një takim më 30 mars krerët e 23 misioneve diplomatike, shumica anëtarë të BE-së dhe aleatë të Britanisë dhe…