Sulmi ndaj Sirisë/ PD pro SHBA dhe aleatëve

Pas sulmit të SHBA dhe aleatëve kundër Sirisë, Partia Demokratike ka dalë sot me një deklaratë zyrtare. “Partia Demokratike e vlerëson si plotësisht legjitime ndërhyrjen e sotme ushtarake të aleateve tanë dhe shpreh mbështetjen e plotë…

Sulmi në Siri/ Meta: Jemi në krah të Trump

Lidhur me sulmin që ndërmori SHBA dhe aleatët e saj në Siri, kundër regjimit të Asad ka reaguar edhe presidenti i vendit Ilir Meta përmes një deklarate për mediat. Meta ka mbështetur sulmin, ndërsa shton se Shqipëria është në krah të…

Rruga e Kombit/ Berisha: PD dhe LSI i vunë traun Edvinit

Të rinjtë e FRPD dhe LRI kanë zhvilluar sot një protestë pranë shtëpisë së kryeministrit Edi Rama në Surrel kundër taksës në Rrugën e Kombit. Të rinjtë e FRPD dhe LRI vendosën traun pranë shtëpisë së Ramës me mbishkrimin “dalja falas”.…