Rama publikon foton e Sali Berishës brenda në kazino

Këto ditë kanë qenë të mbushura plot me debate mbi çështjen e mbylljes së lojërave të fatit, e cila është shoqëruar me reagime shumë negative, ndaj të cilave kryeministri Edi Rama ka reaguar gjithmonë. Së fundmi, Rama ka publikuar një…

Rama: Pas datës 1 prill rriten pagat

Prej datës 1 prill 2019 do të rriten pagat për mësuesit 7%, infermierët 10% dhe ushtarakët 5-7%. Lajmi u bë i ditur nga kryeministri Edi Rama, gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë. Kreu i qeverisë theksoi se buxheti i vitit 2019…