Gjykata vendos “arrest shtëpie” për Saimir Tahirin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur sot në mënyrë të befasishme masën e sigurisë “arrest shtëpie” për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Mësohet se në shtëpinë e tij kanë shkuar një grup prokurorësh dhe oficerësh të policisë…