Rritet çmimi i bukës, ja me sa lekë

Prej disa ditësh një byrek në qytetin e Elbasanit nuk kushton më 30 lekë. Furrat e bukës dhe byrektoret kanë rritur me 10 lekë çmimet e produkteve të brumit . Të paqarta janë çmimet e bukës, të cilat konfondohen me peshën e saj. E…

Euro bie sërish, ja me sa lekë blihet sot

Ditën e djeshme, vlera e euros ka shënuar një rritje të madhe, pas një periudhe të gjatë që ishte në rënie. Mirëpo, sot, kjo monedhë është ulur sërish, ku blihet  me 127 lekë dhe shitet me 128.20 lekë. Ndërkaq, dollari blihet sot me 108…

Sot euro shënon vlerën më të ulët në histori

Prej më shumë se dy muajsh, vlera e euros po bie me një shpejtësi drastike në kursin e këmbimit valuator. Tashmë, ajo ka shënuar një rekord të ri në tregun vendas. Një euro këmbehet sot me 124.7 lekë, duke qenë kështu në nivelet më të…