Sotir Qirjaqi nuk ndalet, shënon 156 maratona

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” ka qenë i ftuar maratonaku i famshëm shqiptar, Sotir Qirjaqi.

Ai është  klasifikuar i pari për moshën e tij për 10 km në maratonën e Athinës, ndërsa ka marrë pjesë edhe në maratonën e Prishtinës e të Shkupit.

“Sotir, mos ndoshta ka ardhur koha të pohosh sonte se në moshën 73 vjeç dhe mbi 156 maratona të kryera tani, të deklarosh më në fund se duhet të kesh frikë nga vdekja?”, ka qenë pyetja që Arian Çani i ka bërë Sotirit si pjesë e rubrikës “Pyetja që vr.et”.

“Po ne tashmë të vde.kur jemi”, u përgjigj Sotiri.

Ju mund të pëlqeni dhe këto