Flower
Flower

Opera “La Boheme” vjen në Tiranë, mos e humbisni këtë shfaqje

Më 16, 17, 18 dhe 19 mars, do të shfaqet premierë në Pallatin e Kongreseve, opera “La Boheme”, në orën 19:00.

Të ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” mbrëmjen e sotme kanë qenë Ada Gurra, Klevis Saliaj dhe Renold Sula, për të folur për këtë vepër.

“La Boheme” një koncept regjisorial, i cili i adaptohet historisë. Ky produksion i ri do të jetë si një rrëfimi kinematografik, ku ngjarjet do të jenë të zhytura në jetën e artistëve impresionistë, në një përzierje të mrekullueshme dashurie dhe dëshpërimi, reale dhe ideale.

Ju mund të pëlqeni dhe këto