Flower
Flower

Një shfaqje që i flet aktualitetit shqiptar, mos e humbisni “Antigona” në teatër

Duke filluar nga data 9 e 10 mars, në sallën “Moliere” tek Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, do të shfaqet tragjedia “Antigona”, ora 19:00.

Por në skenë do të luhet “Antigona” sipas autorit francez Jean Anouilih, e cila i flet më shumë se kurrë aktualitetit në Shqipëri. Sot në emisionin “Zonë e lirë”, kanë qenë të ftuar aktorët Laura Nezha, e cila luan rolin e Antigonës, Romir Zalla, Endri Çela, Xhulia Musagalliu, Xhino Musollari, të cilët kanë folur mbi këtë shfaqje.

Kjo vepër  pati sukses që në vitin 1944 kur u vendos për herë të parë në Paris e në Tiranë vjen në kurimin e regjisores franceze Andrea Brusque.

ANTIGONA…2019Premiere 9-10 Mars ora 19:00 salla Moliere

Gepostet von Teatri Kombetar Eksperimental "Kujtim Spahivogli" am Mittwoch, 6. März 2019

 

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto