Muzikë/ Eltina sjell poezinë e njohur të Lasgush Poradecit në këngë

Këngëtarja Eltina është mbrëmjen e sotme e ftuar në “Zonë e Lirë”, ku ka promovuar tre këngët e saj të reja, “Poradeci”, “Voyage” dhe “Dashni”.

“Kisha vite që mendoja ta bëja si himn për qytetin tim dhe ku më mirë se sa poezia e Lasgush Poradecit. Këto të tre këngët i bëra brenda tre netëve si produksion.’Voyage’ është si një kujtim për këtë vit që nuk mundëm të udhëtonim dot nga pandemia. Kënga ‘Dashni’ është dedikim për të gjithë femrat që e dashurojnë veten dhe feminilitetin e tyre”, u shpreh Eltina.

Ju mund të pëlqeni dhe këto