Flower
Flower

Ilir Yzeiri: “Dëgjova fëmijët të thoshnin“Rama ik”, mendojnë se është këngë”

Teksa ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë”, Ilir Yzeiri ka folur mbi artikullin e tij “Shansi i humbur i opozitës”, që publikoi disa ditë më parë.

Gjatë fjalës në studio, Iliri ka sjellë një shembull nga jeta e përditshme kur slogani që përdor opozita “Rama ik”, ishte kthyer në një këngë për fëmijët në shesh.

“Opozitarët kanë zaptuar sheshin dhe kanë nxjerrë në skenë idenë e revolucionarit. Kur po kaloja tek sheshi një ditë, dëgjova disa fëmijë që po këndonin e luanin dhe thoshnin “Rama ik”, për ata kjo fjalë nuk ka kuptim njësoj si Kryemadhi dhe Basha dhe është kthyer në një slogan trend, e dinë sikur është një këngë që këndohet në shesh”, u shpreh Iliri.

Ju mund të pëlqeni dhe këto