“E adhuroj veprën e tij”, Bekim Ibrahimi i dedikon këngë Rugovës

Bekim Ibrahimi është një këngëtar i njohur shqiptar, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e Lirë” ka folur për këngën që i ka dedikuar Ibrahim Rugovës.

“Unë adhuroj veprën e Ibrahim Rugovës, është arkitekt i pavarësisë së Kosovës. Klipi është xhiruar në rezidencën e Ibrahim Rugovës, tek busti dhe tek varri i Ibrahim Rugovës”, u shpreh Bekimi.

Ju mund të pëlqeni dhe këto