Arkid Agua vjen me “Mirage”

 

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë”, ka qenë këngëtari Arkid Agua, i cili ka sjellë këngën e tij me titull “Mirage”.

Arkidi ka filluar të këndojë që fëmijë dhe momentalisht jeton në Durrës, ku është shprehur se tekstet e këngëve i bën vet.

Arkidi ka qenë pjesë e grupit “Eksploziv” në vitet 2000, ndërsa numëron mbi 10 këngë në repertorin e tij. Në moshën 10 vjece ai humbi 4 gishtat e një dore si pasojë e një aksidenti me lëndë plasese në Gramsh.

Ju mund të pëlqeni dhe këto