Flower
Flower

“A do t’i fshish me gomë tradhtarët që morën mandatin?”, ja si u përgjigj Basha

Lulzim Basha ka zhvilluar një intervistë në studio “A mjafton të djegësh goma”, ku i pyetur nga Arian Çani nëse do të digjen goma të tjera në protestën e ardhshme, Basha nuk ka dhënë një përgjigje të drejtpërdrejtë.

“A do t’i fshish me gomë tradhtarët që morën mandatin?”, e ka pyetur Arian Çani, ndërsa Basha u shpreh se ata persona nuk i shërbejnë demokracisë.

“Ata nuk janë aty për t’i shërbyer demokracisë, nuk kam ndërmend të merrem me asnjërin prej tyre, por në momente të tilla, motivi i atyre që kanë qëndruar nuk i shërben demokracisë”, tha Basha.

Ju mund të pëlqeni dhe këto