Zjarr në hotel, 8 të vdekur

Tetë persona humbën jetën dhe 10 të tjerë mbetën të plagosur nga një zjarr që shpërtheu në një hotel mëngjesin e së shtunës. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Odessa të Ukrainës.

Sipas autoriteteve ukrainase, zjarri ra në hotelin “Tokyo Star” rreth orës 01:30 dhe u deshën tre orë për shuarjen e flakëve. Në operacion u angazhuan 65 punonjës zjarrfikës dhe 13 automjete zjarrfikëse.

Kapaciteti i hotelit që u përfshi nga zjarri është 273 dhoma. Shkaqet e ngjarjes nuk dihen ende, ndërsa hetimet po vijojnë për të zbardhur rastin.

Ju mund të pëlqeni dhe këto