Flower
Flower

Su.lmi në Zelandën e Re, reagon Presidenti Donald Trump: “Amerika qëndron krah jush”

Pas sulmit të tmerrshëm që ndodhi në Zelandën e Re, ku ndërruan jetën 49 persona dhe janë mbi 20 të plagosur në xhami, ka ardhur reagimi i Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump.

“Urimet më të mira dhe ngushëllimi im shkon drejt njerëzve në Zelandën e Re pas masakrës së tmerrshme në xhamitë. 49 njerëz të pafajshëm vdiqën pa kuptim, ndërsa shumë të tjerë janë plagosur. SHBA qëndron krah Zelandës së Re për gjithçka që mund të bëjmë. Zoti ju bekoftë të gjithëve”, ka shkruar Trump në Twitter.

Ju mund të pëlqeni dhe këto