Shpërthim katastrofik në Madrid, shemben dhjetëra ndërtesa/ Video

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pak më parë në qendër të Madridit në Spanjë, bëjnë të ditur mediat e huaja.

Raportohet se shpërthimi mund të jetë shkaktuar nga një rrjedhje gazi, por zyrtarët ende nuk kanë konfirmuar asgjë.

Shpërthimi ndodhi në rrugën Toledo, ndërsa janë dëmtuar shumë ndërtesa. Janë raportuar dhjetëra të lënduar dhe të paktën dy viktima, ndërsa në vendngjarje ndodhen policët dhe shërbimet e zjarrfikëseve.

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto