Plas skan.dali/ Deputeti përgjohet duke blerë dr*gë në celular, zbulohet identiteti i tij

Ditën e djeshme, deputeti i Kuvendit maqedonas, Pavle Bogoevski, u kthye në vëmendjen e mediave pasi iu publikua një audio-përgjim duke porositur dr.ogë me një telefonatë.

Pasi ky përgjim u publikua në Facebook, Bogoevski ka reaguar nëpërmjet një statusi në profilin e tij, duke pranuar se zëri në inçizim ishte i tiji, por ka thënë se ai nuk ka porositur ko.kainë, por vaj kana.bis për një të afërmin e tij.

 Mbrëmë në një rrjet social rus u publikua një audio ku autori i publikimit e ka quajtur “bombë”, ku thekson se kam porositur kokainë. Në rrjetet tona, fillimisht ishte shpërndarë nga makineritë propaganduese të VMRO-DPMNE-së, në rrjetin social Twitter.

Do të doja të pastroja disa punë:

A është ai zëri im?

Po.

A flas për substancë të ndaluar ?

Po. Mirëpo, në këtë bisedë nuk kam porositur kokainë. Aty kam kërkuar vaj kanabisi. Për përdorim medicinal, për një person timin  shumë të afërm nga vaji i kanabisit, pasi i kishte ndihmuar kur asnjë medikament tjetër nuk i kishte ndihmuar. Atë e bëj disa muaj dhe do ta bëje aq sa duhet”, ka qenë një pjesë e reagimit të tij në Facebook.

Ju mund të pëlqeni dhe këto