Nis ceremonia e betimit të Presidentit të ri në SHBA, Biden dedikim gruas: “S’mund të isha më shumë mirënjohës”

Në Capitol Hill, SHBA, ka nisur ceremonia zyrtare e inagurimit të Presidentit te 46-të, Joe Biden. Ai do të betohet pas largimit të Donald Trump nga Shtëpia e Bardhë.

Ndryshe nga vitet e tjera, në këtë ceremoni nuk do të ketë një grumbull njerëzish për shkak të pandemisë së koronavirusit.

“Të dua, Lili, dhe nuk mund të jem më shumë mirënjohës që do të të kem përkrah në udhëtimin që kemi përpara”, ka shkruar Biden.

Ju mund të pëlqeni dhe këto