Në Greqi prapë tërmet i fortë. Ja ku ra kësaj here

Greqia është përfshirë së fundmi nga tërmete të njëpasnjëshme të cilët kanë sjellë panik tek banorët. Sot një tjetër tërmet i fuqishëm 5 ballë ka përfshirë pjesën jugore të ishullit grek, Kretës.

Epiqendra e këtij tërmeti 5.0 ballë i shkallës Rihter ndodhej në jug të Pyrgos dhe hipocentri ishte 10 km i thellë, në detin Mesdhe.

Për fat të mirë nuk janë raportuar viktima apo dëme material.

Ju mund të pëlqeni dhe këto