Tragjedia e dyfishtë pu.shton familjen/ Dy vëllezërit humbin jetën brenda 24 orësh, nëna shpërthen në lot

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në familjen Davies, pasi djemtë e shtëpisë humbën jetën brenda 24 orësh.

Nëna e tyre dhe që ka edhe tre fëmijë të tjerë, Rosemary Davies, është shprehur se ka dashur të hidhej mbi va.rret e tyre, gjatë varrimit të përbashkët që u mbajt në Wrexham, në veri të Uellsi.

Sipas saj, Robert Jones, kishte shkuar në shtëpi për t’i dhënë lamtumirën vëllait të tij më të vogël, Scott Bellis, 29 vjeç. E lodhur dhe e mërzitur, nëna kishte shkuar të flinte, por ulërimat e të dashurës së Robert e zgjuan nga gjumi.

Ajo menjëherë shkoi në katin më poshtë dhe e gjeti djalin e saj 36 vjeç duke i dalë gjak nga goja. Ndonëse mjekët u përpoqën ta shpëtonin, Robert ndërroi jetën. Vëllai më i vogël humbi jetë më 29 maj, ndërsa Robert në 30.

Shkaku i vde.kjes së Scott dyshohet të ketë ardhur nga overdoza, por do të ketë një hetim të imtësishëm mbi vde.kjen e dy vëllezërve.

“E gjeta veten duke ulëritur jashtë në rrugë. Nuk mund ta besoja që kisha humbur dhe djalin tjetër. Zemra ime është e copëtuar”, ka thënë nëna 60 vjeçare.

Ju mund të pëlqeni dhe këto