Les.bikja më e rrezikshme në Evropë, u merrte jetën burrave me metodat e frik.shme

Joanna Dennehy konsiderohet si kriminelja dhe gruaja më e rrezikshme në botë, duke bërë që jeta e saj të tregohet në një dokumentar.

Në vitin 2013, Joanna vrau tre burra brenda 10 ditësh, trupat e të cilëve u gjenden në gropa të ndryshme jashtë Piterborout, veshur me fustane në ngjyrë të zezë.

Kjo grua që është nga Britania e Madhe u kap nga policia pak ditë pasi kishte vrarë burrat, kur arriti që të plagoste disa meshkuj të tjerë.

Joanna është bërë kështu e dyta femër në Britani që merr dënimin me burgim të përjetshëm, ndërsa në vitin 2018 u përpoq të vriste veten bashkë me të dashurën e saj lesbike në burg.

Mediat britanike raportojnë se ajo i vriste viktimat derisa të jepnin shpirt, ndërsa është nënë e dy fëmijëve.

Ju mund të pëlqeni dhe këto