Koronavirusi alarmon Vatikanin, infektohet personi i afërt i Papa Françeskut

 

Mediat italiane kanë bërë të ditur se koronavirusi ka alarmuar Vatikanin, pasi bashkëpunëtori i Papa Françeskut ka dalë pozitiv me Covid-19.

Mësohet se personi në fjalë është shtruar në spital dhe nuk është në gjendje të rënduar shëndetësore.

Gjithashtu, Vatikani si gjithë Italia ka marrë masa të ashpra kundër përhapjes së koronavirusit dhe është mbyllur gjithçka.

Ju mund të pëlqeni dhe këto