Ishte pjesë e grupit të rrezikshëm, humb jetën në Siri 23 vjeçari shqiptar

Një shtetas i Kosovës ka humbur jetën në zonën e konfliktit në Siri, pasi kishte shkuar në këtë vend në vitin 2016.

Këtë lajm e ka konfirmuar ministri i Drejtësisë në Kosovë, Abelard Tahiri, i cili është shprehur se viktima është Rron Emini, 23 vjeç nga Prishtina dhe ishte pjesë e grupit Al-Nusra.

Të dhënat zyrtare deklarojnë se janë mbi 90 kosovarë që kanë humbur jetën në luft.ërat në Siri e Irak, ndërsa muajin e kaluar u kthyen në Kosovë 110 shtetasit që ishin në zonat e konfliktit në Siri.

 

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto