E braktisi sheikun duke i marrë miliona paund, Princesha Haya mbahej si sllave në Dubai

Disa ditë më parë, Princesha Haya, bashkëshortja e Sheikut të Dubait, u arratis nga burri duke shkuar në Londër, aty ku po qëndron e fshehur.

Sheiku me gruan

Ajo u largua me ndihmën e truprojës britanik, i cili është një ish ushtar i forcave britanike. Por burri i saj miliarder, Muhammed bin Rashid Al Maktoum, e ka akuzuar 45 vjeçaren se ajo e ka tradhëtuar me truprojën.

“Shko tek ai me të cilin je ngatërruar”, shpërtheu në rrjetet sociale Sheiku. Punonjësi i sigurimit ishte punësuar nga një kompani që bazën e ka në Londër, por besohet se është në pronësi të Sheikut.

Gjithashtu, thuhet se Princesha kur u arratis mori me vete djalin 7 vjeçar, Zayed dhe vajzën Al Jalila, 11 vjeçe.

Sheikha Latifa

Në rrëfimin e saj, Princesha ka thënë se ajo abu.zohej vazhdimisht dhe mbahej në robëri në pallatin mbretëror në Dubai.

 

Ju mund të pëlqeni dhe këto