Donte të bëhej synet vet, 16 vjeçari pret me thikë organin gjenital/ Ja çfarë i ndodhi më vonë

Një djalë 16 vjeçar në një përpjekje për t’u bërë vetë synet, ka prerë organin e tij gjenital me thikë. Kjo ngjarje ka ndodhur në Kenia, Afrikë, ku pas një operacioni prej 7 orësh, mjekët kanë arritur me sukses që t’ia ndërrojnë organin adoleshentit.

Operacioni për rimodelimin e organit gjenital të adoleshentit me inicialet A.M ishte i pari i këtij lloji që u krye në spitalin kombëtar Kenyatta në Kenia, por mjekët nuk i kanë dhënë atij siguri nëse do të mundet të kryejë marrëdhënie seksuale në të ardhmen.

Ngjarja ndodhi më 19 dhjetor 2018, kur 16 vjeçari preu organin e tij, ndërsa vetëm së fundmi mjekët arritën të realizonin me sukses operacionin.

Burimi: Allafrica.com

Ju mund të pëlqeni dhe këto