Bie tërmet në Greqi, zbulohet magnituda e lëkundjeve dhe epiqendra

Një tërmet i fortë ka rënë rreth orës 10:40 në Greqi, ku lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.6 të shkallës Rihter.

Nga faqet e raportimeve për tërmetet, mësohet se lëkundjet kanë qenë me epiqendër në qytetin e Aigios dhe me thellësi 10 km.

Nuk raportohet për dëme materiale apo njerëz të lënduar. Ndërkohë, tërmeti është ndjerë edhe në qytetet afër Aigios.

Ju mund të pëlqeni dhe këto