Zjarri i madh shkrumbon 15 ha dushqe dhe pisha

Një zjarr masiv ka rënë në fshatin Boshanj të Ersekës. Raportohet se zjarri ka përfshirë sipërfaqe prej 15 hektarë me dushk dhe pisha në pyll.

Si pasojë e flakëve, po digjet me shpejtësi pjesa e pyllit mbi fshatin Boshanj, ndërsa zjarri vijon të jetë ende aktiv.

Deri më tani raportohet për shtatë vatra zjarri, ndërsa është shumë e vështirë ndërhyrja e zjarrfikëseve për shuarjen e flakëve, për shkak të terrenit të thyer.

Ju mund të pëlqeni dhe këto