Zbulohet ngjarja: “Drejtori i burgut ishte tap, përplasi rëndë me makinë kalimtarin në rrugë”

 

Pak më parë, ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari dixhital, i cili ka bërë të ditur një aksident që ka ndodhur.

Qytetari shprehet se vëllai i tij është përplasur nga makina që nisej nga drejtori i burgut të Shkodrës, i cili ka drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Denoncimi tek Berisha:

Narkodrejtori i pire i perplas qytetarin tek kalonte rrugen ne vijat e bardha.
Qytetari gjendet rende ne reanimacion.
Narkodrejtori qendroi vetem 5 ore ne komisariat dhe tani vazhdon detyren!
Mesojeni o qytetare, ne narkoshtet po te shtypen me makine narkohorrat, ata nuk denohen. Ligji per ta eshte thjeshte leter e vdekur. sb

Zoti sali berisha une qe po te shkruaj jam nga ishmi durrsi ,, dite e markure ne oren 10 te darkes me ka perplasur makina vellane ne tirane ,, kur vellai ime ka qene duke kaluar rrugen ne viza e bardha .. personi qe e ka ka goditur eshte drejtor i burgut shkoder i pire ai ka qendruar vete 5 ore ne rajon dhe e kan lene te lire vella im eshte ne gjendje te rende ju lutem ku ta gjeje te drejten pasi behe dhe presjone te ndryshem ndaj neve faliminderit.

Ju mund të pëlqeni dhe këto