U shërua nga koronavirusi, pacienti largohet nga spitali Infektiv/ Publikohet fotoja e tij

Ditën e djeshme u raportua në media se ishte shëruar pacienti i parë nga koronavirusi në vend, i cili ishte kontakt me pacientin zero.

Së fundmi, pacienti ka dalë nga spitali Infektiv dhe sipas kryeministri Rama, ai do të qëndrojë në izolim për 14 ditë.

” I SHËRUARI I PARË DEL NGA SPITALI PËR T’U MBYLLUR NË SHTËPI PA DALË FARE 14 DITË, NËN VËZHGIMIN E MJEKËVE FANTASTIKË TË INFEKTIVIT”, ka shkruar Rama.

🟢 I SHËRUARI I PARË DEL NGA SPITALI PËR T’U MBYLLUR NË SHTËPI PA DALË FARE 14 DITË, NËN VËZHGIMIN E MJEKËVE FANTASTIKË TË INFEKTIVIT🙏

Gepostet von Edi Rama am Samstag, 21. März 2020

Ju mund të pëlqeni dhe këto