Transportonin mallin nga Shqipëria drejt Siçilisë, arrestohen 12 persona

Plot 12 persona janë arrestuar nga policia pasi dyshohen se janë pjesë e një grupi që transportonin lëndë na.rko.tike nga Shqipëria drejt vendit fqinj.

Identitetet e tyre nuk janë bërë të ditura, por mësohet se ky grup kri.mi.nal ka qenë në hetim prej vitit 2015 deri në 2018.

Dro.ga transportohej nga Shqipëria dhe kishte si destinacion Siçilinë.

Ju mund të pëlqeni dhe këto