Tragjike, ndërron jetë ish komandanti i UÇK-së

Komuna e Malishevës përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se ka ndërruar jetë veterani i luftës dhe komandanti i Batalionit të dytë të Brigadës 122 të UÇK-së, Shefqet Paçarizi.

“Dega e OVL të UÇK në Malishevë, njofton se ka vdekur veterani i luftës dhe komandanti i Batalionit të dytë të Brigadës 122 të UÇK, Shefqet Paçarizi.

Lajmi i trishtë për ndarjen nga jeta te Shefqet Paçarizi

Ish Komandant i Batalionit te dytë Brigada 122 Imer Krasniqi varrimi bahet sot me dt. 16.01.2021 ne ora 15:00 ne varrezat e veteranve ne F.sh Dragobil
Ngushllime familjes dhe Shokëve!”, thuhet në njoftim.

Ju mund të pëlqeni dhe këto