Tërmet në Shqipëri, sa ka qenë magnituda e lëkundjeve

Pak më parë, janë ndjerë lëkundje toke në vendin tonë. Mësohet se epiqendra ka qenë në detin Adriatik.

Faqja EMSC raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter dhe epiqendra ishte 39 km larg Tiranës.

Nuk raportohet për dëme materiale.

Ju mund të pëlqeni dhe këto