“Ta dhamë votën të na shpëtoje jo të na vdisje”, Rama reagon pas skandalit të sanitares tek Shefqet Ndroqi

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot bashkë me ministren Manastirliu për vizitë tek depoja farmaceutike në QSUT. Atu janë duke u mbajtur në temperaturë të ulët vaksinat anti-Covid.

Kreu i Qeverisë ka publikuar një video në facebook, por përtej ature që janë shfaqur mbështetës, ka pasur edhe qytetarë të revoltuar që kanë debatuar me kryeministrin.

Ata kanë akuzuar qeverinë për mënyrën si trajtohen të sëmurët me Covid në spitale. Më konkretisht, disa prej tyre kanë përmendur rastin e djeshëm, ku u denoncua sanitarja Tire Alldervishi që i kishte zhvatur miliona lekë një vajze. Rama ka replikuar me qyterarët, duke u thënë se jo të gjithë mjekët duhen futur në një thes.

Replikat më poshtë:

Ju mund të pëlqeni dhe këto