Flower
Flower

Video/ Momenti prekës kur protestuesi përpiqet të ndihmojë policin e lënduar

Protesta e sotme e opozitës është shoqëruar me plagosje të shumta jo vetëm të protestuesve, por edhe të punonjësve të policisë dhe të gazetarëve që kanë qenë në terren.

Në videon e mëposhtme një protestues i shkon në ndihmë një punonjësi të policisë i cili po shfaqte shqetësime si pasojë e gazit lotsjellës. Protestuesi i afrohet menjëherë dhe i bën masazh në qafë, me qëllim që ta qetësojë disi të prekurin.

Momenti i vecante, protestuesi ndihmon policin e lenduar on Vidnews.

Ju mund të pëlqeni dhe këto