Video/ Mediat britanike: Ja kush është reperi shqiptar që tymos hashash dhe këndon nga burgu

Prestigjozja “Daily Mail” ka bërë një artikull mbi shqiptarin Fari Lleshi, i cili njihet ndryshe me nofkën “2Gunz” dhe momentalisht është i burgosur me tre vite për trafik droge në Angli.

yghbn

Sipas gazetës britanike, reperi shqiptar pavarësisht faktit se është brenda në qeli, poston shumë video e foto në rrjetet sociale, ku shfaqet duke pirë hashash dhe duke kënduar.

4C1B106000000578-5719657-image-a-35_1526069539613

Ai e bën këtë nëpërmjet një telefoni që mban në burg, ku në videot live nga burgu “Guys Marsh”, shihen edhe të burgosurit e tjerë të cilët mbajnë sende të ndaluara në qeli.

4C1B102200000578-5719657-Before_his_arrest_the_Mail_revealed_how_Lleshi_ran_a_notorious_F-a-4_1526075211199

Fari Lleshi me origjinë nga Kukësi, e ka nisur rrugëtimin e tij në Itali, ku u dënua për grabitjen e një banke dhe u dënua me 6 vite burg.

Më tej thuhet në artikull se 29 vjeçari ka hyri ilegalisht në Britani me kamion dhe më pas ndihmoi miqtë e tij që të bënin të njëjtën gjë.

Video: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5719657/Albanian-robber-dubbed-2gunz-films-smoking-drugs-rapping-UK-jail.html#v-1088206857543959136

Ju mund të pëlqeni dhe këto