Tragjedi në Itali, shqiptari u merr jetën dy punëtorëve

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Itali, ku një shqiptar ka përplasur për vde.kje me makinë dy punëtorë italianë.

Viktimat ishin duke punuar për sinjalistikën rrugore të autostradës, në një kantier që ishte bllokuar nga qarkullimi rrugor.

Mësohet se kjo ngjarje ka ndodhur në km e 9 në autostradën A14, afër me Bolonjën. 62 vjeçari shqiptar po drejtonte mjetin, kur ka humbur kontrollin.

Si pasojë, ai shkatërroi gardhin rrethues të kantierit dhe ka përplasur dy punëtorët, Antonio Pizutelli, 38 vjeç dhe Salvatore Vani, 45 vjeç. Italianët kanë gjetur vde.kjen e mënjehershme, ndërsa shqiptari po akuzohet për vra.sje të qëllimshme.

Ju mund të pëlqeni dhe këto