Nëna i vdiq nga Covid, Eugena Tomini zbulon gjendjen e foshnjes së gruas nga Elbasani

Një 32 vjeçare nga Elbasani ndërroi jetë ditën e djeshme si pasojë e koronavirusit. Për fat të mirë, foshnja e saj mbijetoi.

Së fundmi, zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini, ka deklaruar në “Ora news” se gjendja e foshnjes është e mirë.

Pyetje: Për fat të keq një 17 vjeçar dhe një grua shtatzënë nga Elbasani humbën jetën nga Covidi. Si është foshnja dhe a ka probleme?

Tomini: Eshtë një vlerësim që duhen ndjekur të gjitha hapat e rasteve, duhet ndjekur protokolli. Në lidhje me foshnjen, është në një gjendje të stabilizuar.

Ju mund të pëlqeni dhe këto